Jak stworzyć forum internetowe

Utworzono: 2011-11-08
Ostatnia aktualizacja: 2013-04-24
Liczba odwiedzin posta: 33829

W tej części systemu zawarte są opcje zarządzania forami dyskusyjnymi oraz ich moderatorami.

Tworzone forum jest powiązane z danym portalem. Jeśli dany portal posiada stronę specjalną .../forum, wówczas zawartość stworzonego forum automatycznie zostanie wyświetlona na tej stornie.

Fora mogą posiadać wiele kategorii. Kategorie mogą być „prywatne” (przeznaczone wyłącznie dla administratorów). W ramach dodanego forum zalogowani internauci mogą wprowadzać i przeglądać posty.

Dodawanie forum

  1. Wybierz zakładkę „Strona WWW” a następnie „Fora”.

  2. Zastosuj opcję „Dodaj nowe forum” i wypełnij odpowiednie, poniżej opisane pola.

  3. Zapisz wprowadzone dane lub anuluj stosując opcję „Powrót”.

Opis pól - Forum

  1. Nazwa – w tym polu wprowadzamy nazwę dla forum

  2. Opis – w tym polu wpisujemy opis forum

  3. Moderatorzy – za pomocą tego pola wyznaczamy moderatorów forum spośród listy użytkowników. Stosując klawisz „Shift” i „Ctrl” możemy zaznaczyć wielu moderatorów dla forum. Użytkownicy znajdujący się na liście „Moderatorów” muszą być najpierw wprowadzenia do systemu w opcjach zarządzania użytkownikami.

Edycja własnościowi forum

Edycji właściwości danego forum dokonujemy za pomocą tych samych pól za pomocą których został stworzony. Aby przejść do edycji stosujemy opcje „Edycja” znajdującą się na liście w panelu administracyjnym. 

 

 

Uwaga:

Pierwszy poziom kategorii opisuje podział forum na działy. Do poprawnego działania forum stwórz co najmniej 2-poziomowe kategorie. 

 Powrót