Zarządzanie artykułami / newsami

Utworzono: 2012-01-02
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-29
Liczba odwiedzin posta: 6050

 
 

Artykuły, Newsy

Paragraf do publikacji listy artykułów/wydarzeń. Artykuły pobierane są z panelu administracyjnego. Takie rozwiązanie pozwoli na wykorzystanie raz wprowadzonych treści w wielu miejscach na portalu.

Artykuły oraz paragraf „Artykuły” służą do publikacji treści o dużych rozmiarach z załącznikami w postaci zajawki oraz pełnego rozwinięcia.

Paragraf powinien być dodawany w szerokiej kolumnie.

  1. Nazwa listy - w tym polu wprowadzamy nagłówek dla listy artykułów

  2. Kategoria - w tym polu wybieramy kategorię do której należą artykuły, które chcemy wyświetlić w postaci listy. Wybranie kategorii spowoduje wyświetlenie artykułów wyłącznie z tej kategorii. Nie wybranie kategorii spowoduje wyświetlenie wszystkich artykułów bez względu na kategorię.

  3. Rodzaj listy – w tym polu wybieramy rodzaj wyświetlania danych. Jeśli wybierzemy listę „Lista”, to wyświetlimy listę artykułów, jeśli wybierzemy „Kalendarz” wówczas wyświetlimy kalendarz. Jeśli wybierzemy „Lista tytułów” wówczas lista artykułów będzie wyświetlana w postaci listy samych tytułów, w przypadku wyboru „Pojedynczy artykuł z więcej” na stronie pojawi się dany artykuł w formie zajawki . Wybierając opcję „Pełny pojedynczy artykuł” wyświetlimy pojedynczy artykuł w formie zajawki i jego rozwinięcia.

  4. Ilość rekordów na stronie – w tym polu określamy ilość tytułów artykułów, które będą wyświetlone na stronie. Jeśli ilość artykułów w kategorii jest większa niż wpisana liczba, wówczas na stronie pojawi się opcja stronicowania listy.

  5. Limit liczby wyświetlanych rekordów - w tym polu określamy limit artykułów na stronie, tak aby ograniczyć ilość stron stronicowania listy.

  6. Strona docelowa - za pomocą tej opcji możemy wybrać stronę, na której wyświetli się pełna treść artykułu. Jeśli nie wybierzemy żadnej strony, wówczas pełna treść artykułu będzie wyświetlała się na stronie /article. Należy pamiętać, że na stronie docelowej musi być umieszczony paragraf „Artykuły/Newsy” w opcji „lista.”

  7. Widoczność paragrafu – w tym polu określamy czy paragraf ma pojawiać się tylko na jednej stronie, na której został dodany, czy na wszystkich stronach w portalu.

 


Powrót